OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

ORL komplexní ordinace

ve Slavkově u Brna

Virózy a nachlazení

 • 06 Čer 2020

  Přírodní léčba bolestí v krku a viróz | Virózy a nachlazení

  Časté bolesti v krku a nachlazení mohou být mimo běžných příčin také známkou chybění vitamínů, nedostatku železa, alergií anebo refluxu žaludečního obsahu. Při akutně vzniklých bolestech v krku by se mělo začít lokální dezinfekcí, popíjením protizánětlivých čajů a úpravou stravy, a teprve když potíže neustupují, navštívit lékaře.

 • 06 Čer 2020

  Jaká je účinnost nejběžnějších doplňků stravy proti virózám? | Virózy a nachlazení

  Mezi nejčastěji doporučované doplňky stravy proti nachlazení patří zinek, vitamín D a vitamín C a echinacea. V jakých procentech se však dle studií pohybuje jejich reálná účinnost na zkrácení doby onemocnění?

   
 • 12 Kvě 2020

  Cukr oslabuje imunitní systém proti infekcím | Virózy a nachlazení

  U onemocnění cukrovkou se projevilo, že vysoké hladiny cukru v krvi dokážou výrazně oslabit imunitní systém, což vede jak k častějším, tak i k horšímu a delšímu průběhu zánětů. Ale několikahodinové "omráčení" imunitního systému vlivem cukru bylo prokázáno i u zdravých lidí, kteří holdují sladkostem.

 • 27 Zář 2020

  Proč vidíme takové rozdíly v závažnosti koronavirové infekce? | Virózy a nachlazení

  Proč někteří lidé při epidemii umírají a jiní procházejí téměř bez příznaků? Tento článek vznikl na základě aktivní účasti a čerpal z prezentací více lékařských odborníků v rámci semináře Chronický zánět jako příčina civilizačních onemocnění.


Objednejte se

MUDr. Jana Neuwirthová, Ph.D.

ORL, ultrazvukové vyšetření a imunonutriční poradna zdarma

Slavkov u Brna, Bučovice, Brno, Vyškov a široké okolí

Aktuality

 • Vítáme Vás na oficiálních stránkách ORL ordinace

  13. 1. 2020

  Vítáme Vás na našich oficiálních internetových stránkách, kde naleznete veškeré informace o provozu a námi poskytovaných lékařských službách. Pravidelně zde aktualizujeme i ordinační dobu a dny nepřítomnosti lékaře. Přidáváme články a fotky nejen z provozu ordinace, ale v blogu pro pacienty naleznete i obecné doporučení jak postupovat při zánětech středouší, zvukovodu aj., a postupně budeme přidávat i články se zaměřením na imunonutrici.

archív